Lisicki

Jak myślicie, jaki skutek będzie miała afera z wiezieniami CIA w Polsce? Amerykanie podejmą autorefleksję moralną? Znajdziemy winnych? Będą skazani za tortury? Nie, nie. Ja Wam powiem, jaki będzie skutek tej awantury – ponurzy panowie w turbanach dostaną bardzo precyzyjny cel do ataku. Polskę.

Przerażają mnie politycy pokroju Józefa Piniora. Z całym szacunkiem dla tej wielkiej postaci, ale jego działalność ujawniająca sprawę więzień naraża Polskę na skrajne niebezpieczeństwo. Podobnie, jak inni drążący temat i domagający się od byłych rządów wyjaśnień. Co oni zmienią? Cofną czas? A może wypłacą terrorystom odszkodowania? Tym niewinnym barankom, co to z miłością traktują każdego Europejczyka.

Zapewniam Was, że Al-Kaida i spółka z przyjemnością zainteresują się krajem na Wisłą. Aby już nikt nigdy nie wpadł na głupi pomysł współpracy z Amerykanami. Będzie chodziło o nauczkę. A jak służby naszego państwa działają zobaczyliśmy prawie 5 lat temu w Smoleńsku. Jesteśmy praktycznie bezbronni. A narażamy się na atak. Panu Piniorowi gratuluję pomysłowości.

Smutne w tej historii jest też to, jak Polacy wpadli w wir walki między demokratami, a republikanami. To pokazuje w jak wielkim poważaniu mają nas nasi „wielcy przyjaciele” z USA. W imię swoich prywatnych interesów politycznych i to prowadzonych na swoim własnym podwórku są gotowi poświęcić nasze bezpieczeństwo. A my w to bagno radośnie wskakujemy.

Akcentem pozytywnym w całej sprawie jest (tutaj uwaga!) odpowiedzialność większości klasy politycznej. Wszystkie rządy i dwóch prezydentów od czasu powstania więzień CIA w Polsce zachowały milczenie. I to jest typowe. Nikt nie chce mieć terrorystów i cotygodniowych raportów AW o wzrastającym zagrożeniu dla bezpieczeństwa państwa. Charakterystyczne jest, że temat poruszają ludzie nieodpowiedzialni za nic. Śmieszni politycy pokroju Janusza Palikota i śmieszni dziennikarze. Bo to nie oni będą musieli chronić polskich obywateli przed rosnącym zagrożeniem terrorystycznym.

Komentarze