kw

Dokładnie rok temu wystartowała strona Konkretne Wartości. Dzisiaj nasza mała rocznica, bo świętujemy pierwszy rok działalności! Gdy na przełomie sierpnia i września 2013 roku Piotr Mroczko wraz z Tomaszem Lesiem zakładali ten portal, myśleli raczej o pewnej próbie, sprawdzeniu siebie, swojego pióra oraz wytrwałości. To nie był jednak tylko pewien spontaniczny zryw, ale także bunt. Bunt wobec otaczającej rzeczywistości kształtowanej przez opinie publiczną w Polsce.

Portalowi od początku towarzyszyło jedno, ale jakże dosadne hasło: Konkretne Wartości. To nie jest hasło za którym kryją się, jak się wielu niestety wydaje, radykalne poglądy, antysemityzm, faszyzm. To po prostu dwa wyrazy, w których zawarta jest pewna rodzaju postawa i wizja świata. To także zwykła codzienność, w której zdecydowanie odróżniamy dobro od zła. Hasła takie jak pamięć, historia, ojczyzna nie mają z nas robić wielkich martyrologów, ale ludzi dumnych i wrażliwych na sprawy dzisiaj tak bardzo pomijane.

Dzisiaj, po roku funkcjonowania, czujemy przede wszystkim dumę z tego co zrobiliśmy i co cały czas staramy się robić. To nieustanna nauka, nabieranie doświadczenia, ale też kawał niełatwej pracy. Pracy, która jednak przynosi wiele satysfakcji, poczucia robienia czegoś ważnego i potrzebnego.  Nie zapomnę momentu, gdy powstawał nowy layout strony na początku maja tego roku. We trójkę siedzieliśmy do późnych godzin, rozważając każdy szczegół po kolei. Piotrek Czeczot, który z tworzeniem stron miał tyle wspólnego, ile Władimir Putin z uczciwością, po paru tygodniach mozolnej pracy stworzył coś, co raduje za każdym kliknięciem w nasz link. Nie mogę zapomnieć o Piotrku Mroczko, w którego głowie powstał pomysł Konkretnych Wartości. Gdyby nie jego zapał i zaangażowanie, nie miałbym dzisiaj o czym, ani dla kogo pisać. Każdy kto przez ten rok napisał choć jeden tekst, dołożył swoją cegiełkę, do tej naszej małej rocznicy.

Tymczasem po małej refleksji, czas ruszyć pełną parą w ten następny rok. Rok, w którym musimy być jeszcze bardziej zaangażowani i oddani temu projektowi. Świadomi swoich niedoskonałości, z biegiem następnych dni i tygodni będziemy przedstawiać Wam nowe pomysły i propozycje, które nie tylko zadowolą stałych bywalców naszej strony, ale także pozwolą na poszerzenie tego nie tak małego już grona. To w końcu  grono ludzi wartościowych tworzy powoli rozwijającą się społeczność Konkretnych Wartości.  Bo tak właściwie, co to znaczy wartość?  To znaczy, że ktoś zostawia świat lepszy, niż go zastał.

Komentarze